Ата-аналарға кеңес беру " балаға арналған күн режимі-қажет пе, жоқ па?"

Өмір дерлік әрбір отбасы тәрбиесінде бала жүре бастайды балабақшасы. Бұл балалар мен олардың ата-аналарының өміріндегі қызықты және өте маңызды кезең, оны алдын-ала дайындаған жөн.

Балабақшаға сапалы дайындық баланың денсаулығын сақтау және сәтті дамуы үшін өте маңызды. Бірақ күн тәртібін сақтауға бірдей назар аудару керек.

Мектеп жасына дейінгі баланың күн режимі дегеніміз не және ол не үшін қажет?

Күн режимі-бұл ұйқы мен ояту кезеңдерін, тамақтану, гигиеналық және сауықтыру процедураларын, сабақтар мен балалардың тәуелсіз әрекеттерін бөлу жүйесі.

Мектеп жасына дейінгі баланың күнделікті режимі-бұл демалу мен белсенділіктің оңтайлы ауысуы: ұйқы, серуендеу, тамақтану, оқу, Ойындар.

Мектеп жасына дейінгі баланың өміріндегі күн тәртібін сақтау баланың жоғары өнімділігін қамтамасыз етеді. Ол белгілі бір биологиялық ырғақты қалыптастырады, ауыспалы шартты рефлекстер жүйесі қалыптасады. Бұл денені алдағы іс-әрекетке физиологиялық тұрғыдан дайындау, ұйқы, тамақтану және т. б. болсын, оның жұмысын жеңілдетеді.

Тұрақты режимнің болмауы балалардың жүйке жүйесіне үлкен ауыртпалық әкеледі, бұл шамадан тыс жұмыс пен шаршауға әкеледі. Күн режиміндегі ауытқулар әсіресе дамудың қандай да бір ерекшеліктері бар баланың жағдайына әсер етеді, өйткені оның денесінің функционалдығын төмендетуге болады.

Мектеп жасына дейінгі балаларда ұйқы режиміне сәйкес қандай қиындықтар туындайды?

Мектеп жасына дейінгі баланың күн тәртібін, атап айтқанда баланың ұйқы режимін ұйымдастыру ата-аналарға қиындық тудыруы мүмкін.

Балабақша балаларының жиі кездесетін мәселелерінің бірі-бала таңертең өздігінен оянбайды. Оны ояту керек, ол жаман көңіл-күймен, қыңырлықпен немесе тіпті көз жасымен бірге жүреді.

Тұрақты режимнің болмауы балалардың жүйке жүйесіне үлкен ауыртпалық әкеледі, бұл шамадан тыс жұмыс пен шаршауға әкеледі. Күн режиміндегі ауытқулар әсіресе дамудың кейбір ерекшеліктері бар баланың жағдайына әсер етеді, өйткені оның денесінің функционалдығын төмендетуге болады.

Ұйқы режиміне сәйкес мектеп жасына дейінгі балаларда қандай қиындықтар туындайды?

Мектеп жасына дейінгі баланың күн тәртібін, атап айтқанда баланың ұйқы режимін ұйымдастыру ата-аналар үшін қиындық тудыруы мүмкін.

Жаңартылған күні: 22.06.2022 15:35
Құрылған күні: 22.06.2022 15:35